Android Telefon Güvenli Mod Ve Güvenli Moddan Çıkma

Mobil cihaz teknolojileri ile birlikte artık internet hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bununla birlikte Android mobil işletim sistemi, dünyada en fazla kullanılan işletim sistemlerinden birisi haline geldi. Son yıllarda üretilen çok sayıdaki akıllı cep telefonu ya da tablet bilgisayarın üzerinde Android işletim sistemi kullanılıyor. Hem stabil performansı hem de açık kaynak kodlu özgür yazılımı nedeni ile tercih edilen Android mobil işletim sistemi tüm yazılımlarda olduğu gibi kullanıcıların karşı karşıya kalabileceği tüm problemlere ilişkin önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Bu çerçevede de kullanıcıların cihazda yaşadıkları sorun çerçevesinde ihtiyaç duydukları işlemleri kolayca Android telefon güvenli mod ve güvenli moddan çıkma işlemi ile gerçekleştirebiliyor.

Android mobil işletim sistemindeki yazılımsal hatalar ya da virüs gibi faktörlere bağlı olarak önemli bir çözüm kanalıdır. Bu özelliği ile güvenli mod özelliği, tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Android telefon güvenli mode ve güvenli moddan çıkma yöntemleri ile güvenli moda ihtiyacı olduğunda kolayca açabilir ve kolayca çıkılabilir.

Android Telefon Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Android cihazlarda aşırı yazılım yükleme, uygulamalardaki yazılımsal sorunlar gibi pek çok nedenle sorun yaşanabilir. Bu tip yazılımsal sorunların çözümü ise güvenli mod sayesinde sağlanabiliyor. Bu çerçevede de telefon kullanıcıları Android telefon güvenli mod ve güvenli moddan çıkma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. Öncelikle Android güvenli moda girişin nasıl yapıldığının öğrenilmesi gerekir. Kullanıcıların Android güvenli moda giriş yapabilmeleri için öncelikle telefonu normal şekilde kapatmaları veya yeniden başlatmaları gerekir. Bununla birlikte telefonun kapatma düğmesine uzun süre basarak da cihaz kapatılabilir. Güvenli mod özelliğiyle açabilmek için cihazı normal şekilde açma/kapama düğmesinden açılmalıdır. Bununla birlikte kullanıcıların telefon açılırken ‘ses kısma’ düğmesine basılı tutması gerekir. Bu sürede cihaz titreşim yapar. Bu şekilde güvenli mod özelliği açılır.

Güvenli mod özelliği Samsung markalı bazı model telefonlarda ‘ses kısma tuşu’ yerine ‘menü’ tuşuna basılarak da güvenli mod açılabiliyor. Güvenli modda açılan Android cihazın sol alt kısmında ‘Güvenli Mod’ ibaresi yer alır. Buradan güvenli modda olduğu anlaşılabilir.

Android Telefon Güvenli Moddan Çıkma Nasıl Yapılır?

Günümüzde bilerek ya da yanlışlıkla açılan Android güvenli moddan kolayca çıkılabilir. Android telefon güvenli mod ve güvenli moddan çıkma işlemi pratik şekilde yapılır. Güvenli mod özelliği açık olan cihazda kullanıcılar, telefonu ‘açma/kapatma’ düğmesiyle normal şekilde kapatmalıdır. Ardından tekrar telefonu açmadan önce bataryayı çıkartarak, bir süre beklenmelidir. Bu süre sonunda olağan şekilde telefon açılarak, güvenli moddan çıkmış şekilde kullanılabilir. Bazı Android cihazlarda batarya sökülebilir olmayabilir. Bu durumda ise telefon kapatıldığında belirli bir süre beklenmesi de güvenli moddan çıkarak, cihazın açılabilmesi için yeterlidir. Bu yöntemler ile her ihtiyaç duyulduğunda Android güvenli mod açılıp, kapatılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android Telefon Güvenli Mod Ve Güvenli Moddan Çıkma için yorumda bulun

    Android Telefon Güvenli Mod Ve Güvenli Moddan Çıkma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Telefon Güvenli Mod Ve Güvenli Moddan Çıkma için ilk yorumu yapabilirsin.