CS : GO Aim Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?

Counter Strike : Global Offensive oyunu tasarlanırken gerçeklik adına oyuna silahların sekme derecesi de eklenmiştir. Yani 3-4 merminin ardından silah sekerek mermileri farklı yerlere göndermeye başlar. Sekme olayı da sunucularda oynayanların epey canını sıkmaktadır. Bu makalemizde silahın sekme oranını nasıl kaldıracağınızdan bahsedeceğiz.

CS:GO Aim Modu Nedir? CS:GO Silah Sekmesini Nasıl Kaldırabilirim?

CS:GO’da birçok farklı kod bulunmaktadır. Aim kodunu aktif etmek uçma kodu, mermi kodu gibi kodlara oranla biraz daha zahmetlidir. Aim kodunu aktif edebilmeniz için oyunda geliştirici konsolunun aktif olması gerekmektedir.

Oyun içi geliştirici konsolunu aktif etmek için;

  1. CS:GO ana menüsünde “Seçenekler” bölümüne tıklayın.
  2. Çıkan pencerede “Oyun Ayarları” bölümüne tıklayın.
  3. Oyun Ayarlarında yer alan “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini “Evet” durumuna getirin.
  4. Seçenekler menüsünden “Klavye/Fare” ayarlarını yapabileceğiniz bölüme gelerek “Konsolu Aç/Kapa” komutunun karşısındaki tuşu, kullanmak istediğiniz tuşa göre değiştirin.
  5. Ana menüye dönerek belirlemiş olduğunuz tuşa basarak konsolu açın ve çalışıp çalışmadığını deneyin.

Geliştirici konsolunu aktifleştirdikten sonra, yönetici olduğunuz herhangi bir sunucuya giriş yaparak oyun içinde konsola “sv_cheats 1” yazın. “sv_cheats 1” komutu oyunun normal kullanımına ek olarak yeni oynayışlar ekleyebilmemizi sağlayan ve kodlara izin veren yardımcı araçtır.

“sv_cheats 1” kodunu yazdıktan sonra konsolu açarak;

“weapon_accuracy_nospread 1”
“weapon_debug_spread_gap 1”
“weapon_recoil_cooldown 0”
“weapon_recoil_decay1_exp 99999”
“weapon_recoil_decay2_exp 99999”
“weapon_recoil_decay2_lin 99999”
“weapon_recoil_scale 0”
“weapon_recoil_suppression_shots 500”

kodlarını sırasıyla girin. Burası çok önemli! Her satırdaki kodu TEK TEK girerek 8 ayrı kod girmeniz gerekmekte. Tüm kodlar bittikten sonra aim modu aktif hale gelecek ve silahların sekme derecesi sıfırlanacaktır. Artık dilediğiniz gibi atış yapabileceksiniz!

NOT: Bu kodlar sadece yönetici olduğunuz sunucularda aktif olmakta ve oyun yapımcısı VALVE tarafından sunulan kodlardır. Kullanmanızın hiçbir zararı ve cezası yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. cs go aim kodu CS : GO Aim Kodu Nedir, Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    CS : GO Aim Kodu Nedir, Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CS : GO Aim Kodu Nedir, Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.