En İyi Bulut Depolama Siteleri

Bir zamanlar çok fazla ünlü olan flash bellekleri kullanmayanınız yoktur herhalde. Flash bellekler ilk çıktıklarında 8 mb kapasiteye sahipti ve bu 1.44 mb’lık disklere göre devrim niteligindeydi. Şimdi ise 1 tb’lık flash belleklere bile rastlayabiliyoruz.

Fakat flash bellekler herzaman pratik olamayabiliyor, gerek sürekli taşıma zorunluluğu olması gerekse kaybolma riski bizi belgelerimizin ve fotoğraflarımızın kaybolma korkusuyla başbaşa bırakabiliyor.

Tam bu noktada artık heryerde elimizin altında olan internet imdadımıza yetişiyor ve şimdilerde insanlar özel dosyalarını depolayabilmek için bulut depolama hizmetlerini kullanıyor. Peki nedir bu bulut depolama ?

Bulut depolama nedir ?

Şirketlerin kullanıcılara belirli alanlar verir ve bu alanlara kullanıcılar kendi dosyalarını yüklerler ve bu dosyalara internetimizin olduğu her yerden telefondan bilgisayardan vs. Ulaşmasını sağlar. Şirketlerin birçoğu kullanıcılara düşük gb’lı paketleri ücretsiz olarak sunar ve isteyen bu paketleri ücret ödeyerek diledikleri kadar arttırabilirler.

Ücretsiz Depolama Siteleri.

images (3)

Mega

Kayıt olan kullanıcılarına Ücretsiz olarak 50 gb alan veren mega firması dilerseniz bu alanı yıllık 30$’a 8 Tb arttırabilirsiniz.

images (2)

Google Drive

Ücretsiz olarak 15 gb veren google drive 5.79₺ ye alanınızı 100 gb artırabilirsiniz.

images

Yandex Disk:

Kullanıcılarına ücretsiz olarak 10 gb alan veriliyor bu alanı ayda 2$’a 100 gb alan arttırabilirsiniz.

Mediafire

Mediafire

Bir çok kullanıcının tercihi olan mediafire İlk kayıt olduğunuzda 10 gb veriyor ve bu alanı ayda 3.75$’a 1 tb artırabiliyorsunuz.

APC-dynamicsnav-feature1-cloud

One Drive

Microsoft’un bulut depolama servisi olan one drive ücretsiz alan olarak 5 gb veriyor ve bu alanı yılda 10$’a 5 tb artırabiliyorsunuz.

images (1)

Dropbox

Ücretsiz alan en az veren firmalardan birisi olan dropbox kullanıcılara başlangıçta 2 gb alan ücretsiz veriyor. Bu alanı ayda 10$’a 1 tb artırabiliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Bulut Depolama Siteleri için yorumda bulun

    En İyi Bulut Depolama Siteleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Bulut Depolama Siteleri için ilk yorumu yapabilirsin.