Enpara Güvenilir mi?

Enpara güvenilir mi? İnternet üzerinde bu ve buna benzer birçok soru bulabilirsiniz. Enpara, QNB FİNANSBANK tarafından Ekim 2012 tarihinde kurulun ve kurulduğu günden beri birçoğumuzun reklamlardan görerek aşina olduğumuz, bazılarımızın ise çevresinde veya internette aşina olduğu şubesiz bankacılık adı altında kurulan bir hizmettir.

 

Enpara güvenli mi sorusuna ben sadece bir müşteri olarak dilim  döndüğünce gördüğüm hizmet çerçevesinde yanıtlamaya çalışacağım. Enpara’yı çıktığı ilk yıldan beri kullanan biriyim. Şunu açık ve net söyleyebilirim burada gördüğüm hizmeti, güler yüzü hiçbir yerde görmedim. Beni açıkçası buradan hizmet almaya götüren nedenlerin başında masrafsız bankacılık hizmeti vermeleri, hizmet kaliteleri ve müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakalarıydı. Zaten hiç bir zaman Enpara güvenilir mi? gibi yanıt bulamadığım sorularım olmadı. Kafamda oluşan soruları yeri geldiğinde müşteri hizmetlerini arayarak, yeri geldiğinde forumlarda bu hizmet ile ilgili paylaşılan sorular ve cevaplara bakarak bulabildim.

 

Finansbank enpara güvenilir mi? gibi sorularınız elbette olabilir. Sonuçta siz bir hizmet alıyorsunuz ve aldığınız hizmetin güvenilir olup olmadığını bilmeniz en doğal hakkınızdır. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Ülkemizdeki bankacılık sistemi oldukça güçlü ve sağlamdır. Ülkemizdeki her banka devlet güvencesi altındadır. Enpara da zaten ülkemizdeki önemli bankalardan biri olan QNB FİNANSBANK’ın bir hizmeti olduğu için güvenlidir. Ziraat Bankası güvenli ve internet şubesi de güvenlidir diyebiliyorsanız bunun aynısını QNB FİNANSBANK ve Enpara içinde söylemek mümkündür. Çünkü Enpara da bu bankanın bir internet şubesidir. Yani eğer kafanızda enpara.com güvenilir mi? gibi sorularınız varsa bu sorulara yanıt olması açısından evet kesinlikle güvenilirdir diyebiliriz. 

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar gibi enpara da diğer bankalar gibi %100 devlet güvencesinde olan bir hizmettir. 100.000 TL’ye kadar batmaya karşı devlet güvencesi mevcuttur. Bu konuda güvenebilirsiniz. Fakat yine de 100.000 TL üstünde bir para yatırılır mı? diyecekseniz bunun kararını sizin vermeniz gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. enpara güvenilir mi Enpara Güvenilir mi? için yorumda bulun

    Enpara Güvenilir mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Enpara Güvenilir mi? için ilk yorumu yapabilirsin.