Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması

Kredi kartı kullanırken bazı durumlarda finansman yapımızı doğru ayarlamayıp borca düştüğümüz durumlar ne yazık ki bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere Türkiye Garanti Bankası kredi kartlarını kullanırken borca düştüğümüz durumlarda borcumuzu nasıl yapılandırırız konusunu sizlerle paylaşacağız. Öncelikle Garanti Bankası’nın hangi kartları olduğunu açıklayalım. Garanti Bankası’nın bonus, gold, platinium, flexi isimleri altında kartları bulunmaktadır. Eğer Garanti Bankası’na borcunuz var ise muhtemelen bu kartlardan birini kullanıyorsunuz demektir. Bu noktada Garanti Bankası kredi borcu yapılandırması gündeme gelir.

Garanti Bankası Kredi Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Garanti Bankası’nın kullandığınız kartlardan birinin borcunu 3 ay geciktirdiğiniz taktirde borcunuz  yasal takibe düşmektedir. İlk 1 ay borcunuzu ödeyemediğinizde bankadan sizlere SMS veya mail aracılığıyla borcunuzu en yakın sürede ödeyin diye mesajlar iletilir. Eğer ilk ay borcunuzun minimum tutarını ödeyemediğiyseniz sizlere borcunuz alacak takip servisine girmiştir diye mesaj gelir. Eğer borcunuz alacak takip servisine düştükten sonra yine 1 aylık süreçte borcunuzu ödeyemez iseniz yine banka sizlere devam telefon veya diğer iletişim kanallarıyla borcunuzu ödemeniz gerektiği ve aksi taktirde yasal yollara başvuracağını söyler. Yine yasal olarak 3 ay geçmiş ve borcunuzu ödeyemez iseniz banka size haciz işlemi başlatır ve banka sizi avukata verir.

İşte tam bu süreçle muhatap olmamak adına ve bankayla anlaşıp borcu yapılandırma işleminizi kolaylaştırmak için bu makalede sizlere Garanti Bankası borç yapılandırma sürecini anlatıyoruz.

Garanti Bankası’na olan borcunuzu belirlenin sürede ödemeyecek durumda iseniz yukarıda bahsettiğimiz durumlarla karşılaşmamak adına borcu yapılandırabilirsiniz. Bu taksitlendirme işlemi 72 aya kadar yapılabilmekte olup daha da düşük sürelerde de taksitlenebilmektedir.

72 ay taksit veya daha düşük sürelerde taksit yapılandırmasını gerçekleştirmek için Alo Garanti adı verilen 444 0 444 telefon numarasını arayabilirsiniz. Veya bu yapılandırmayı Garanti Bankası’nın size en yakın şubesine veya herhangi bir şubesine giderek de yapabilirsiniz.

Garanti Bankası detaylı bir şekilde incelediğimizde her banka gibi haciz yolu yerine müşteri kaybetmemek adına borç taksitlendirme konusunda kolaylık sağladığını görüyoruz. Siz de eğer borcunuzun minimumun veya daha büyük kısmını ödeyemeyecek durumda iseniz borcunuzu 72 veya daha kısa sürülerde yapılandırarak bu borç olayını atlatabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması için yorumda bulun

    Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması için ilk yorumu yapabilirsin.