General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

Her geçen gün gelişen teknolojinin sağladığı imkanlar ile birlikte her an bilgiye ulaşabilmek ve aynı zamanda da iletişim daha pratik bir hale geliyor. Özellikle de her geçen gün gelişen akıllı cihaz teknolojileri ile birlikte cep telefonlarından çok daha fazlası elde edilebiliyor. Bu noktada General Mobile akıllı cep telefonları Türkiye’ de en fazla tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. İnsanların her türlü kullanım ihtiyaçlarına yönelik olarak yanıtlar sunmakta olan General Mobile akıllı cep telefonlarında bazı hususlar, kullanıcıların ilgisini çekiyor. Özellikle de General Mobile Discovery ekran kilidi kırma konusu internette en fazla araştırılan konular arasında yer alıyor. General Mobile Discovery akıllı cihazlarında yer alan ekran desen kilidi şifresinin nasıl kırılacağı pek çok kullanıcı tarafından bilinmiyor. Genel olarak kullanıcıların bu şifrelemeyi uygulamasından sonra şifreyi unutmalarından kaynaklı olarak bu durum meydana gelebiliyor. Aslında bu işlem son derece basit olduğundan her kullanıcı tarafından gerçekleştirilebiliyor.

General Mobile Discovery Ekran Kilit Şifresi Kırma

Akıllı cihaz dünyasına yerli etkiyi kazandıran General Mobile’ nin Discovery modelinde ekran kilidi kırma yapılabiliyor. Tüm kullanıcılar General Mobile Discovery ekran kilidi kırma rehberinden yardım alarak, birkaç dakika içerisinde yapabiliyor. Bu aşamada kullanıcıların GM Discovery akıllı cihazlarında ekran kilidi kırma işlemi için öncelikli olarak telefonda bazı hususların yerinde olmasına dikkat etmeleri gerekir. Bunun içinde ekran kilidi kırma işlemi sırasında mutlaka cihazın şarja bağlı olması gerekliliği bulunmaktadır. Cihaz şarja takılı olduğu sırada cihazın tamamen kapatılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından kapalı GM Dicovery cihazda yan kısımda bulunan ‘Ses Kısma ve Power’ tuşlarına basılı tutulmalıdır. Böylelikle ekranda recovery bölümü açılır. Ekranda açılan menü içerisinde kullanıcıların ‘Factory Mode’ menüsüne gelene dek kullanıcıların tuşlara basmayı sürdürmeye dikkat etmesi gerekir. Bu aşamada söz konusu menünün uzun süre gelmemesi durumunda ise mutlaka cihazın bataryası çıkartılarak, yeniden açılı, aynı işlem denenmelidir.

Ekranda söz konusu menü açıldıktan sonra ‘Clear EMMC’ seçeneğine gelinerek, ‘Power’ tuşuna basılarak, onay verilir. Bu işleminde tamamlanmasının ardından ekranda kısa bir yükleme bölümü çıkar. Söz konusu ekran içerisinde devam eden yükleme bölümünün sona ermesi beklenmelidir. Bu süre sonunda zaten cihaz otomatik şekilde kendisini tekrar baştan başlatır. Yeniden açılan GM Discovery cihazlarında kişisel ayarlamalar gerçekleştirilerek, telefonun açılımı tamamlanabilir. Bu işlem ardından GM Discovery yedekleme ve yedek yükleme programı aracılığı ile veriler cihazda aynı kalacak şekilde kullanıma devam edilebilir. Bu gibi General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işlemlerine karşı mutlaka düzenli olarak telefon yedeği alımı tavsiye edilmektedir. Bu şekilde son derece güvenli bir şekilde tüm hata ve problemlere ilişkin basit çözüm müdahaleleri gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma için yorumda bulun

    General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma için ilk yorumu yapabilirsin.