İninal Kartıma Nasıl Para Yüklerim?

Hayatı kolaylaştıran bir özelliğini olduğunu düşündüğüm ininal kart, bir ön ödemeli kart ve birçok avantajı olduğunu düşündüğüm bir karttır. Bu bakımdan ininal kart ile ilgili bildiklerimi faydalı olması açısından paylaşmaya devam ediyorum. Kart ile alakalı sizden gelen birçok sorunun ortak noktası ininal kart para yükleme ile ilgiliydi. Bundan dolayı bu yazımızda ininal kart para yükleme ve ücretleri konusunu ele alacağız.  Konuyu başlıklar altında ve her başlığın ücretlerini belirterek açıklamaya çalışacağım.

Banka ATM’lerinden Yükleme

Ülkemizdeki birçok bankanın ATM’lerinden ininal kartınıza para yükleyebilirsiniz. Elbette bu yükleme karşılığından banka sizden ufak bir ücret kesecektir. Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Halkbank ve Akbank ATM’leri başta olmak üzere banka ATM’lerinden ininal kartınızı kullanarak yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Biz bu banka ATM’lerinden yükleme yaptık. Banka bizden ne kadar kesinti yapar diye sorduğunu duyar gibiyim. Kendi sitelerinden verilen bilgiye göre yatırılan tutarın %1.15’i +%1.04 olarak bir kesinti yapıldığı ile ilgili bilgi vermişler. Yani siz 50 TL yatırırsanız hesabınıza 48.38 TL olarak yatacaktır.

PTT Şubeleri ve PTTmatik ile Yükleme

Ülkemizdeki herhangi bir PTT şubesine giderek veznelerden ininal kartınıza yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında yine PTT ATM’lerini kullanarak, kartınızı yerleştirip şifrenizi girip ininal kartınıza para yükleyebilirsiniz. Buradaki ücret kesintisi ise yatırılan tutarın %2’si kart bakiyenizden düşürülecektir.

MİGROS ile Yükleme

Ülkemizde birçok alanda MİGROS yer alır. İninal kartınızı burada satın alabileceğiniz gibi ininal kartınıza Migros mağazalarından da yükleme yapabilirsiniz. Kesinti olarak yine %2 gibi bir kesinti yapılır ama sizden yatırılan tutardan ayrı olarak tahsil edilir.

GAZETE BAYİLERİ

Seçkin gazete satış noktalarından ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Kesinti olarak sizden yatırılan tutarın %2’si gibi bir ücret alır ve bu ücret sizden yatırılan tutardan ayrı olarak tahsil edilir.

N Kolay

Bakiyelerinizi N Kolay noktalarından yükleyebilirsiniz. Ücret 2 TL olup ayrıca tahsil edilir.

İNG BANK ATM

İlk başta yer alan banka ATM’leri bölümünde bu bankayı vermedim. Çünkü sanırım bu banka ile özel bir anlaşmaları var ki İNG BANK ATM’lerinden kartsız işlemler menüsünü kullanarak yapacağınız yüklemelerden herhangi bir kesinti yapılmıyor. Yani İNG BANK ATM’leri aracılığı ile ininal kartınıza ücretsiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz.

BANKA/KREDİ KARTI İLE YÜKLEME

İninal cüzdan uygulamasını kullanarak kredi/banka kartlarınızı kullanarak ininal kartınıza bakiye yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

İninal kart para yükleme nasıl gibi sorularınızın cevabını bu yazı ile vermeye çalıştım. Konu ile alakalı kafanızda soru varsa konu altından bizimle paylaşabilirsiniz. Bilgimiz dahilinde samimi bir şekilde cevap alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. emre dedi ki:

    açıklayıcı olmuş yani tam olarak anlatılmış bundan sonra çok daha rahat işlem yapabilirim.

    Teşekkürler.