İstanbul Temizlik Şirketi

Bildiğiniz gibi günümüzde temizlik işleri yorucu, şehir hayatının getirdiği zaman kıtlığında İstanbul’da gündelikçi kadın bulmak ayrı bir dert. İstanbul temizlik şirketleri diye Google a yazdım, bir sürü firma çıktı. İlk beklediğim güvenilir olması, çünkü evimizde değerli eşyalar var. Herkese emanet edemeyiz, ilk önce online temizlik siparişi sitelerine baktım. Pek tatmin edici bilgiler bulamadım açıkçası, çünkü online temizlik şirketi platformları gönderdikleri insanları tanımıyor, tamamen aracı rolünde.

Kadıköy Temizlik Şirketi

Napalım diye düşünürken geçtim telefonun başına başladım aramaya. İlk önce kendi evim için, Kadıköy temizlik şirketi diye arama yaptım, ilk 6 sıradaki temizlik şirketini aradım. Garantili temizlik istedim, bir firmayla 2 personel 8 saat karşılığı 300 lira gibi bir ücretle anlaştım. Bunların yanında, temizlik firmasına detayları ilettim, sabah işim dolayısıyla evde olamayacağımı söyledim. Akşam üstü eve geldiğimde, evimde harika bir temizlik yapıldığını anladım. Garantili temizlik dedikleri bu olması gerekir diye düşündüm.

Daha sonra Üsküdar temizlik şirketi ararken yine kendilerine danıştım, mağazamız vardı inşaat sonrası temizlik için, detaylı inşaat kalıntılarının da temizlenmesini istedim. Buhar makinesi ve zemin yıkama makinesi gerektiğini gelip gördükten sonra ilettiler fiyat konusunda zor da olsa anlaştık. Anlaştığımız gün ekipman ve temizlik malzemeleriyle ekip halinde 6 kişi geldi işlerini 6 saatte bitirdiler bizden onay aldıktan sonra çıkış yaptılar.

İstanbul temizlik şirketi aradığınızda kendilerini size tavsiye etmek isterim. Gerçekten profesyonellik temizlik sektöründe en çok ihtiyaç duyulan alanlardan. Güvenlik, temizlik gibi alanlar alt iş olarak görülse de bunların akademik alanda da araştırılması gerektiğini düşünüyorum. İnsan odaklı bir sektör temizlik sektörü, bu yüzden profesyonel firmalara ihtiyaç var. Biraz araştırma yaptım sadece İstanbul’da 2000 adet temizlik firması varmış. Bunların birçoğu, merdiven altı diye tabir edilen kayıtsız temizlik şirketi, yabancılar tarafından işletilmekte. Yaptıracağınız işi ucuza yaptırabilirsiniz ama ne kadar güvenebilirsiniz o ayrı bir mesele.

Güvenilir, referanslı temizlik şirketleri aradığınızda, size öncelikle tavsiyem referans listesini web sitelerinden araştırmanız. Site tasarımından zaten, firmanın kalitesi az çok belli oluyor. Malzeme göndermeyen sadece temizlik personeli gönderen firmalar temizlik şirketi değil de online personel temini yapan yerler. Gönderdikleri çalışanları sizin üzerinizden sigortalıyorlar, yani hiçbir sorumluluk almıyorlar ters bir durum olduğunda. Bu durumda, en iyisi yine reel olarak fiziki bir varlığı olan temizlik firmalarından hizmet almaktır diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstanbul Temizlik Şirketi için yorumda bulun

    İstanbul Temizlik Şirketi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Temizlik Şirketi için ilk yorumu yapabilirsin.