Minecraft 1.12 Tüm Yenilikleri

Büyük küçük herkesin severek oynadığı Minecraft’ın yeni bir sürümü çıkacağı açıklanmıştı. Açıklamanın ardından minecraft 1.12’nin snapshotları yayınlandı. Bizde bu yeni snapshotlardan hareketle neler gelmiş ne tür yenilikler yapılmış bunları inceleyeceğiz.

YENİ BLOKLAR:

ÇİMENTO BLOKLARI:

çimento blokları ve beton betonlar

 Oyuna eklenen çimento blokları beton yapabilmemizi sağlıyor. Ayrıca kum ve gravel gibi davranarak altında blok yoksa aşağıya düşüyor. Çimento bloklarını yapabilmek için kum, gravel ve boya gerekiyor yapımı aşağıda.

çimento yapımı

BETON BLOKLARI: 

yeni beton blokları

Oyuna eklenen bir diğer blok ise rengarenk pürüzsüz beton blokları. İnşa malzemesi konusunda çokça eleştirilen minecraft bu eleştirileri boşa çıkarmayarak bu blokları eklemiş. Bu bloklar sayesinde artık daha canlı yapılar yapabileceksiniz. Peki bu bloklar nasıl yapılıyor; biliyorsunuz ki betonun gerçek hayattada sağlam olabilmesi için suya ihtiyacı vardır, bu bloklarıda yapabilmeniz için aynı şekilde suya ihtiyacınız olacak. Çimento bloklarını suya koyduğunuz anda sertleşerek betona dönüşür işte bu kadar basit.

beton yapımı

DESENLİ BLOKLAR: 

yeni renkli blolar2 bloklar

Bu Blokların ne için kullanılabileceğini bulamadım ama bu bloklar sayesinde yapılarınıza ayrıntılar ekleyebilirsiniz tabi farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz bu sizin hayalgücünüze kalmış. Bu blokları yapabilmek için renkli killere ihtiyacınız olacak renkli killeri fırında ısıtarak bu blokları elde edebileceksiniz.

 

RENKLİ YATAKLAR:

yatak3 yatak

Minecrafta başından beri eklenmesi gereken ayrıntılardan birisiydi ve sonunda geldi. bu yenilik sayesinde rengarenk yataklarımız oluyor. Ve artık sizinle düşman olmayan zombi pigman’lerin yanında uyuyabileceksiniz. Ayrıca artık yatakların üstünde gerçek hayatta olduğu gibi zıplayabileceksiniz. fakat slime bloğunda zıplayabildiğiniz kadar değil daha az seviyede. Bu renkli yatakları yapabilmek için boya ve yatağı crafting tableye koyuyorsunuz ve işte bu kadar.

RENKLİ PAPAĞANLAR:

papağan

Ve işte eklenebilecek en güzel hayvanlardan biriside eklendi; papağanlar. Evcilleştirebildiğiniz bu rengarenk hayvanlar sizi yaratıklara karşı tam olarak korumasada size saldırmasını güçleştiriyor, yaratığın etrafında uçuşarak yaratığın kafasını karıştırıyor. Kurabiye ile evcilleştirebildiğiniz papağanın azalan canını isterseniz tohum ile tekrar arttırabilyorsunuz. En çok sevdiğim özellik ise papağanı omuzunuza alabiliyor olmamız. İstersek bir, istersek iki papağan birden omuzumuzda taşıyabiliyoruz, zıpladığımızda ise papağanlar üstünüzden uçuyor.

YENİ YARATIK İLLUSİON İLLAGER

Screenshot_20170516-114211Screenshot_20170516-114126

İlision illager yani ilizyoncu köylü anlamına gelen bu yaratık ona yaklaştığınız anda size körlük veriyor ve ok ile size vurmaya başlıyor. Eğer bu yaratığa vurursanız kendini klonlayarak onu bulmanızı güçleştiriyor. Henüz nerde spawn olacağına dair bir bilgi yok elimizde.

Spawn etmek için t ye basıp ” /summon minecraft:ilussion_illager ” kodunu yazarsanız spawn olacaktır.

CRAFT KİTABI VE DAHASI:

CRAFT KİTABI:

craft kitabı

Aslında daha önceden mobil sürümde ve konsolda bu özellik vardı ve artık Pc sürümündede var. Bu yenilik sayesinde eşyaların yapılışlarını bilmesenizde bu eşyaları yapabilceksiniz. Kitaba tıklayarak sizde olan malzamelerle yapabileceğiniz eşyaları ve yapılışlarını görebiliyorsunuz.

 

DAHASI: 

– Başarımlar sayfasında kayda değer yenilikler yapılmış.

-Merdivenlerin üstüne artık halı, meşale gibi eşyalar koyabileceksiniz

-Artık yorumları sizin için okuyabilecek yeni bir robotunuz var robot derken sadece sesten ibaret.

-Artık yünler, afişler koyunlar daha parlak (Doku paketi değişti)

-Nether bloklarında olduğu gibi magma bloklarındada sonsuza dek ateş yandırabileceksiniz.

-Yaratıcı modda iken slotlarınızı kaydedip kaydettiğiniz slotları daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bedirhanefe dedi ki:

    acayip güzel elerinize saglık

  2. Kaanstyle dedi ki:

    Bu yeni sürümü