Minecraft Komut Bloğu Nedir, Ne İşe Yarar?

Minecraft yaş farketmeksizin herkesin ilgi odağı olmuş eğlenceli bir oyundur. Bu oyunu kısaca anlatmak gerekirse, tüm dünyayı küplerin oluşturduğu ve her işinizi küplerle yaptığınız bir hayatta kalma oyunudur. Bu oyun bir süre oynandıktan sonra monotonlaştığı, bu yüzden de oyuncuların farklı şeyler yapmak istemesi, ortaya komut bloğunu çıkarmıştır.

KOMUT BLOĞU NASIL ALINIR VE NELER YAPILABİLİR?

Komut bloğu ile oluşturabileceğiniz yapıların sınırı yoktur. Araba, ev, saray, parkur, zindan, hapishane, deniz feneri, masa, telefon ve çeşitli meyveler gibi birçok yapı yapılabilir. Peki komut bloğu nasıl alınır?

1-Oyuna giriş yapınız.

2-Oynamak istediğiniz sürümü seçiniz.

3-Yarattığınız dünyaya giriniz.

4-Chat kısmına “/give <Oyuncu-İsmi> command_block” yazın

Toplamda 3 çeşit komut bloğu vardır. İsterseniz komut bloğu türlerini değiştirebliriz. Bunun için ise komut bloğunu yere yerleştirdikten sonra üstüne sağ tıklayıp “impulse” yazan butonun üzerine tıklamalısınız. Bu sayede komut bloğunun farklı çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

Bu maddeleri yaptıktan sonra elinize gelecek olan komut bloğu ile eğlencenin sınırını arttırabilirsiniz. Komut bloğu sayesinde kendi modlarınızı oluşturabilir, yeni canavarlar yaratabilir ve oynadığınız dünyanın iklimi gibi özelliklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca komut bloğu ayrı bir program veya ek bir dosya gerektirmez. Yalnızca oyunun içerisinde yazdığınız birkaç kelime ile alabilirsiniz. Bu da oyunun bir hilesi sayılmaz. Ancak şunu bilin ki, bu komut Minecraft Pocket Edition yani Minecraft’ın telefon sürümünde çalışmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. minecraft komut bloğu nedir Minecraft Komut Bloğu Nedir, Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Minecraft Komut Bloğu Nedir, Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Minecraft Komut Bloğu Nedir, Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.