Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüz bankalarının neredeyse hepsi öğrenciye kredi kartı sağlamaktadır. Bunun sebebi Türkiye’de genç nüfusun bir hayli fazla olması ve banka tarafından sağlanan kredi-burs ödemesinin yüksek olmasıdır. Öğrenciler de hayatın her anlamında maddi desteğe ihtiyaç duyabilir.

Bu durumda da kredi kartları öğrencinin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Nakit ihtiyaç için bankalar öğrencilere genellikle kredi finansmanı sağlamazlar. Çünkü öğrencilerin gösterebileceği bir maaş bordrosu olmamaktadır. Bundan dolayı da kredi kartı akla gelen ilk bankacılık işlemidir.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Verir?

İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Ziraat Bankası (KYK), TEB, HSBC, Yapı Kredi ve Garanti Bankası bu anlamda öne çıkan bankalardır.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kart

İş Bankası, üniversite öğrencilerinin kullanımına İşte Üniversiteli Kart’ı sunmaktadır. 18 yaşın üzerinde önlisans, lisans ve lisansüstü eğitim alan herkes bu karttan faydalanabilir. Üstelik bu kartlar öğrenci kartı olduğundan genellikle yıllık ücret tahsis edilmez.

Öğrenciler Maximum üyesi olan mağazalardan alışveriş yaparak MaxiPuan kazanabilir. Öğrenciler için sağlanan bu kredi kartının limiti 300 TL’dir ancak bu tutar öğrencinin düzenli ödemesine bağlı olarak artar.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs veya kredi akan üniversite öğrencilerine Genç Bankkart verilir. Bu kart üzerinden öğrencilere burs veya kredi yatar. Bu kartın kredi kartı özelliği de bulunmaktadır. Öğrenciler bu kart ile hem burslarını çekerken hem de 500 TL limitli kredi  kartı kullanabilmektedir.

Bu kart sadece KYK tarafından burs veya kredi alan öğrencilere sağlanmaktadır. Yani eğer KYK desteği alınmıyorsa bu fırsattan yararlanmanız mümkün olmayacaktır.

TEB ÜniversiTEB Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası, üniversite öğrencilerine özel ÜniversiTEB Bonus Card sağlamaktadır. Bonus üyesi işyerlerinden yapılan alışverişlerde öğrenciler para puan kazanır ve böylelikle fazladan alışveriş yapabilir. Yıllık 9 TL sabit ödemeyle sağlanan bu kart için 500-1000 TL arası limit belirleyebilirsiniz. Üstelik TEB, üniversite öğrencilerini en avantajlı kampanyalarla buluşturan bankalar arasında yer almaktadır.

HSBC Campus Kredi Kartı

HSBC, üniversite öğrencilerine özel HSBC Campus kredi kartı sağlamaktadır. 500 TL limit ile gelen bu kredi kartının limitini de yine düzenli ödeme yapmanız halinde yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. öğrencilere kredi kartı veren bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar için yorumda bulun

    Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar için ilk yorumu yapabilirsin.