Sitem Spama Girdi Mi ? Site Spam Sorgulama

İnternet, 21. Yüzyıl dünyasında yaşamın merkezinde yer alıyor. Özellikle de her açıdan insanların yaşamını kolaylaştırması nedeni ile eğlenceden, iş dünyasına, ekonomiden oyunlara kadar her konuda her zaman internette yer alan web sitelerine başvuruluyor. Bu durumda ciddi bir Pazar yapısının ortaya çıkmasına neden oluyor ki son yıllarda internet sitesi sayısı oldukça yüksek oranda artış göstermeye başladı. İnternet kullanıcıları tarafından genel olarak internet sitesi açarak, gelir elde etme arzusu bulunuyor. Özellikle de reklam odaklı bir çalışma ile kullanıcılar internet sitelerinden gelir elde ettiği gibi ürün satışı gibi çeşitli internet siteleri de kuruyor.Bu yüzden internet sitesi sahipleri tarafından sitem spama girdi mi site spam sorgulama nasıl yapılır sorularının yanıtını araştırıyor.

Her ne şartta olursa olsun açılan bir web sitesinin, tüm dünyada internet kullanıcıları tarafından her konudaki araştırmada kullanılan Google ile uyumlu olması gerekir. Google tarafından belirlenmiş olan ve sürekli olarak güncellenen tasarımdan, tekniğe kadar her açıdan uyumluluk taşıması gereken web sitelerinde spam uygulaması da bulunuyor.

Site Spama Girme Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitesi sahipleri tarafından günümüzde internet siteleri ile ilgili olarak genel olarak düzenli site spam sorgulama yapılabiliyor. Site spama girdi mi sorusu üzerine yapılan bu sorgulamalar neticesinde Google tarafından çeşitli nedenler ile sitenin spam kategorisine alınıp, alınmadığı öğrenilebiliyor. Ancak çoğu web sitesi sahibi tarafından sitenin spama girip, girmediğinin kontrolü olağandışı şekilde artan hit sayılarındaki düşüşlerdir. Yani web sitesi sahibi internet sitesinin genel hit seviyelerinde ciddi ve olağan dışı olan düşüşler yaşanması ya da Google arama motorundan gelen kullanıcı sayısının düşmesi durumunda bu sorgulamaya ihtiyaç duyuyor. Aslında günümüzde tüm web siteleri için kullanıcılar genel olarak Google arama motorları üzerinden geliyor. Bu yüzden de eğer buradan gelen hit sayısı düşüş yaşıyor ise sitenin spamda olduğunu anlamak mümkün olur. Tabii ki burada pek çok farklı değişken söz konusu olduğundan, kesinlikle Google tarafından site spama alındığı manasına gelmez. Sitem spama girdi mi site spam sorgulama işlemleri kolayca yapılabilir.

Site Spam Sorgulama Nasıl Yapılır?

Web sitesinin ziyaretçi ortalamalarında ani düşüş meydana gelen kişiler sitem spama girdi mi site spam sorgulama işlemlerini yapmaktadır. Bu işlemler bir web sitesinin Google üzerindeki varlığı ve etkin bağlantısı açısından önemli bir mekanizma olan Google Search aracılığı ile spam sorgulama yapılabiliyor. Bunun için Google hesabı ile web sitesinin bağlı olduğu Google Search sayfasının açılması gerekir. Daha sonra ekranda çıkan sol kısımdaki menüdeki ‘Arama Trafiği’ ve sonrasında ‘Manuel İşlemler’ sekmesine girilmesi gerekir. Bu aşamada çıkan ekranda eğer ‘Manuel web spam işlemi bulunmadı’ uyarısı çıkıyor ise herhangi bir problem bulunmadığını ve web sitesinin spamda olmadığı anlaşılabiliyor. Eğer spam olduğuna dair detaylı açıklama çıkıyor ise bu spama yol açan etkenin bulunarak, en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması sitenin gelirleri ve ziyaretçi sayısını toparlamak açısından çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mahmut dedi ki:

    Mükemmel Bir Yazı Teşekkürler