Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir?

Gelişen bilgisayar ve konsol teknolojileri ile birlikte oyun sektörü de oldukça büyük bir sektör haline gelmiştir. Geliştirilen yüzlerce hatta binlerce oyun kullanıcılara ulaşması için çeşitli platformlardan satışa sunulmuş veya ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Ücretli ve ücretsiz oyunların bulunduğu platformların lideri konumundaki Steam, birçok kullanıcıya hizmet vermektedir. Peki, Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir?

Steam Nedir?

Steam 12 Eylül 2003 yılında Valve firmasının alt firması olarak kuruldu ve hizmet vermeye başladı. İlk kurulduğu senelerde sadece Valve firmasının oyunlarına destek veren Steam, günümüzde neredeyse her türlü oyunu ve yapımcı firmayı içerisinde bulunduran bir platform haline gelmiştir. Şuan ki sahibi Gabe Newell olan firma oldukça büyük bir platformdur ve yüksek nakit akışı sağlamaktadır. Kullanıcılarına her gün daha iyi hizmet vermek için çalışan firma, eminiz ki daha iyi yerlere de gelecektir.

Steam Nasıl Kullanılır?

Steam’ı kullanabilmek için ilk olarak bir bilgisayara ihtiyaç duyuyoruz. Hatta bilgisayar dışında cep telefonuna sahip olmak da çoğu durum için oldukça önemli. Bilgisayarımıza ve varsa cep telefonumuza steam uygulamasını indirerek, üyelik yapmalı ve cep telefonunuz ile hesabınızı eşleştirmeli’siniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra ve cep telefonunuzu doğruladıktan sonra, giriş yapmaya çalıştığınız zaman sistem sizden mobil onay kodu isteyecektir. Ve evet mobil onay kodu için cep telefonu gerekiyor. Mobil doğrulama kodunu da girdikten sonra her şey hazır demektir. Sahip olduğunuz steam hesabı ile platformda bulunan binlerce içeriğe erişebilirsiniz. Sistemde bulunan ücretli uygulama ve oyunları, ücretlerini ödeyerek kullanabilirsiniz. Eğer herhangi bir ödeme yapmak istemiyorsanız da ücretsiz uygulamalara yönelebilirsiniz.

Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir?

Sizde steam’den bedava oyun nasıl indirilir? Sorusuna yanıt arıyor iseniz, cevabımız ücretli olan oyunlar için maalesef olacaktır. Steam platformunda bulunan uygulama ve oyunlardan, ücretli olanları ancak ücretlerini ödeyerek kullanabilirsiniz. Fakat herhangi bir ücreti olmayan uygulamayı indirebilir ve tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir? için yorumda bulun

    Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Steam’den Bedava Oyun Nasıl İndirilir? için ilk yorumu yapabilirsin.